Wycinka drewna w Pruszkowie

Wycinka drzew w tej miejscowości odbywa się w lasach w danym rejonie. Dokonują tego pracownicy lasów państwowych, w porozumieniu ze strażą leśna lub rejonowym leśniczym. To bowiem ciężka praca, ale jeśli ktoś lubi pracować na świeżym powietrzu, z pewnością da sobie radę ze wszystkim. Są różne rodzaje drewna. Buk, jodła, sosna czy dąb. Każde jest dobre na opał.

Wycinka i obróbka drewna

wycinanie drzew pruszkówKażde z nich nadaje się do palenia lub na inne cele. Standardowa wycinka trwa od kilku do kilkunastu dni. Czas trwania zależy oczywiście od ilości wycinanego drzewa. Jeśli więc potrzebujemy drzewa musimy skontaktować się z leśniczym. Oczywiście drewno na opał nabędziemy w wielu innych miejscach, typu tartaki czy składy opału. Jednak kupno drewna w tym miejscu jest bardzo dobrym pomysłem i opłacalne. Wycinanie drzew pruszków to usługi doświadczonych pilarzy, którzy pracują w określonej części lasu. Praca odbywa się za pomocą pił mechanicznych. Trzeba mieć jednak umiejętności i przejść odpowiedni kurs. Szkolenia organizowane są przez powiatowe urzędy pracy i w innych punktach edukacyjnych. Cena drewna liczona jest w metrach sześciennych. Zazwyczaj za metr dobrego drewna płacimy pięćdziesiąt złotych, czasem siedemdziesiąt. Wycinka polega na tym, ze za zgoda leśniczego możemy wyrobić sobie drewno. Ustawiamy je wtedy w kupki blisko drogi. Dajemy znać w leśniczówce, ze wycinka została dokonana i czekamy na dokument potwierdzający jej dokonanie i uprawniający do odbioru.

Leśniczy znaczy kupkę odpowiednią blaszką. Asygnata pozwala nam też na wywóz drzewa z lasu.Wtedy możemy cieszyć się tym opałem i ogrzewać nasze domy. Podsumowując wycinka drewna to ciężka lecz również przyjemna praca w lesie. Trzeba doceniać tych ludzi, którzy przygotowują dla nas drewno na opał, głównie pora jesienną i zimową. Z resztą, zawsze jest taka potrzeba.