Wybieramy szafę metalową na tajną dokumentację

 

Każdy z nas na co dzień korzysta z szafy drewnianej, w której przechowujemy ubrania w warunkach domowych. Jednak na rynku możemy spotkać szafy wykonane z metalu, które charakteryzuje specjalistyczne zastosowanie w szczególnych warunkach. Ich wysoka trwałość oraz system zabezpieczeń sprawia, że z powodzeniem wykorzystują je niektóre miejsca pracy.

Rodzaje szaf metalowych

szafy metaloweJednym z zastosowań szaf tego typu jest przechowywanie dokumentacji firmowych czy medycznych, które nie powinny dostać cię w niepowołane ręce. Tego typu szafki na dokumenty najczęściej spotkamy w urzędach oraz ośrodkach medycznych, choć prywatni przedsiębiorcy również często korzystają z systemu zabezpieczeń, jaki oferują szafy metalowe na dokumenty, bowiem w każdym przedsiębiorstwie znajdziemy dokumenty, stanowiące skarbnicę informacji na temat pracowników czy wykorzystywanych procesów. Stal zabezpieczona watą mineralną to nie tylko doskonałe zabezpieczenie przed nieupoważnionymi osobami, ale także uszkodzeniem przez ogień w trakcie pożaru. Rodzaj zabezpieczeń i charakter przechowywanych w nich dokumentów określa specjalna klasyfikacja, zawarta w rozporządzeniu Rady Ministrów, Ministerstwa Obrony Narodowej oraz NATO. Szafa klasy A służą do przechowywania dokumentów oznaczonych jako zastrzeżone lub poufne, a ich bezpieczeństwa strzeże zwykle zamek kluczowy. W szafach klasy B powinno się przechowywać dokumenty i pisma określane jako tajne. Ten rodzaj wyposażony jest w dwa zamki: szyfrowy mechaniczny oraz kluczowy. Ostatnim elementem klasyfikacji jest szafa klasy C na dokumenty ściśle tajne, która w podstawowym wyposażeniu posiada dwa atestowane zamki kluczowe i szyfrowy zamek mechaniczny.

Szafy metalowe spotkamy niemal w każdym urzędzie, ośrodku medycznym i przedsiębiorstwie, w którym mamy do czynienia z poufna i tajną dokumentacją. Stalowe, solidne wykonanie i zabezpieczenie przez uszkodzeniem i otwarciem przez niepożądane osoby sprawia, że jest to element zapewniający najwyższe bezpieczeństwo danych.