Większe zbiory dzięki rozpylaczom nawozów

Wielu ludzi sądzie, że praca rolnika sprowadza się do obsadzenia ziaren wiosną i zebrania plonów jesienią lub późnym latem. Tymczasem jest zupełnie inaczej – rolnicy pracują tak na dobrą sprawę przez cały rok. Jeśli akurat nie wychodzą w pole, to z pewnością mają inne zajęcie, takie jak sprzedaż własnych zbiorów.

Zastosowanie rozpylaczy Lechler

rozpylacze lechlerJakkolwiek by było, rolnicy potrzebują specjalnego sprzętu do tego, by móc wykonywać swoją pracę. Czasy, w których wszystko trzeba było robić ręcznie odeszły już – na szczęście – w niepamięć, a pracownicy rolni mogą korzystać ze sprzętów ułatwiających im codzienną pracę. Nie wystarczy przecież obsadzić pola – trzeba też o nie odpowiednio dbać, dostarczając nawodnienia oraz odpowiednich składników odżywczych, które aplikuje się zwykle z pokładu ciągnika za pomocą specjalnych rozpylaczy. Urządzenia te ułatwiają znacznie równomierne rozprowadzanie nawozów po powierzchni pól uprawnych. Bardzo dużą popularnością cieszą się w ostatnim czasie rozpylacze Lechler, które stanowią bardzo wydajny sprzęt – dzięki nim praca może przebiegać niemal dwukrotnie szybciej niż w przypadku standardowych końcówek rozpylających. Ponieważ nawozy występują głównie w postaci płynnej, rozpylanie jest najskuteczniejszą dostępną w tej chwili metodą. Ogólnie rzecz biorąc, płyn umieszcza się w odpowiednio przystosowanym zbiorniku montowanym bezpośrednio do naczepy ciągnika, a następnie podłącza się system kanalizacyjny zakończony rozpylaczami, które dozują właściwą ilość cieczy.

Dzięki odpowiedniemu nawożeniu rolnicy mogą cieszyć się większymi zbiorami pod koniec sezonu – rozpylacze dbają o wytwarzanie specjalnej mgiełki, która delikatnie opada bezpośrednio na grunt lub liście roślin uprawnych. To doskonały sposób na zapewnienie warzywom idealnych warunków do wzrostu.