Walutę wolę wymieniać w tradycyjny sposób

Od dobrych kilku lat zastanawiam się nad tym czy nie zacząć kupować zagranicznej waluty przez internet. Tym bardziej, że od kilku lat regularnie oszczędzam pieniądze właśnie w walutach obcych. Na tą chwilę korzystam z kantorów tradycyjnych i póki co wolę kupować i wymieniać waluty właśnie w taki sposób. Lubię widzieć pieniądze, które kupuję i oszczędzam.

Pieniądze w kantorze wymieniam ekspresowo

ekspresowa wymiana walut - WarszawaMam zresztą swój ulubiony kantor, który z kilku względów bardzo mi odpowiada. Po pierwsze – znajduje się blisko mojego miejsca zamieszkania. Po drugie – mają tam bardzo dobre kursy wymiany, które na dodatek mogę swobodnie negocjować. I wreszcie po trzecie – transakcje przebiegają tam błyskawicznie. A to jest dla mnie istotne, ponieważ bardzo nie lubię liczenia pieniędzy trwającego w nieskończoność. Na szczęście wizytówką mojego ulubionego kantoru jest naprawdę ekspresowa wymiana walut – Warszawa jest miastem, w którym można znaleźć kilka takich ekspresowych kantorów. Mając taki komfort wymieniania pieniędzy w kantorze póki co nie potrafię odnaleźć przekonujących mnie argumentów za tym, żeby przenieść się do internetu. Bo tutaj mimo wszystko jestem anonimowy, a przy niewielkich kwotach wymiany informacja o transakcji nie wychodzi poza kantor. Natomiast doskonale wiem, że w internecie każda transakcja zostawia swoje ślady. I chociaż pieniądze zarabiam całkowicie uczciwie to chyba jednak wolę być ze swoimi oszczędnościami anonimowy.

Kupowanie waluty w tradycyjnym kantorze ma swoje ogromne plusy. Jeśli transakcja jest przeprowadzona błyskawicznie a zaoferowany kurs jest na bardzo dobrym poziomie to przewagą kantoru stacjonarnego nad internetowym jest dla mnie głównie anonimowość i trafiająca do mojej ręki żywa gotówka. Lubię widzieć pieniądze, które kupuje.

Przewiń do góry