Suplementy w diecie

Wiele osób ma problem z utrzymaniem prawidłowej oraz bilansowanej diety. Wpływ na to może mieć brak czasu na gotowanie pełnowartościowych posiłków. Warto wtedy postawić na naturalne suplementy, które wzbogacą nasze jedzenie o podstawowe składniki odżywcze, które pozytywnie wpłyną na funkcjonowanie organizmu. 

Naturalne suplementy diety – czy warto je stosować?

chlorella suplementDobrze zbilansowana dieta powinna dostarczać wszystkich potrzebnych składników odżywczych w odpowiedniej ilości. Niekiedy jednak tradycyjne potrawy warto wspierać tak zwanymi suplementami. Najlepsze są z pewnością te pochodzenia naturalnego, na przykład roślinnego. Mogą to być zarówno całe rośliny, jak i ich sproszkowane wersje. Niekiedy ich skoncentrowana dawka występuje także w postaci tabletek. Jedną z takich roślin, jest alga zwana chlorellą. Zawiera ona wiele substancji potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu. Alga chlorella suplement jest więc idealna do stosowania każdego dnia. Ma bardzo dużą zawartość białka, co jest korzystne na przykład dla sportowców, którzy mają na nie wysokie zapotrzebowanie. Sprawdzi się także dla osób, które stosują dietę wegańską czy wegetariańską, czyli pozbawiona mięsa. Chlorella będzie świetnym zamiennikiem białka zwierzęcego. Poza tym, w chlorelli zawarte jest wiele witamin i minerałów, na przykład witaminy z grupy B, selen, cynk czy jod. Dzięki temu pomaga ona w utrzymaniu zdrowia oraz poprawia pracę układu odpornościowego. Stosowana może być też w dietach odchudzających. 

Chlorella uznawana była za jedno z najlepszych, tanich źródeł białka już podczas pierwszej wojny światowej. Dopiero potem odkryto, że zawiera kilkadziesiąt składników odżywczych, które potrzebne są człowiekowi. Z tego powodu zaczęto produkować z niej wiele suplementów oraz tabletek, które stosuje w swojej diecie wielu ludzi na całym świecie. 

Przewiń do góry