Sprzedanie spółki posiadającej kredyt

Byłem właścicielem kilku firm. Pierwsza spółka, którą założyłem kilka lat temu prosperowała na umiarkowanym poziomie. Nie przynosiła wymiernych zysków, co poskutkowało tym, że musiałem zaciągnąć kredyt. Kwota była niemała i nieco utrudniała mi kilka kwestii.

Spółka sprzedana w bardzo krótkim czasie

sprzedam spółkę z kredytemByłem nieco zmęczony sytuacją w spółce zwłaszcza, że inne moje firmy działały doskonale i dlatego chciałem na nich się skupić. Uznałem, że spróbuję sprzedać spółkę, ponieważ nie miałem czasu się nią zajmować a tak przynajmniej będę miał spokój. Wiedziałem, że jak sprzedam spółkę z kredytem, to moja sytuacja materialna znacznie się poprawi i pieniądze ze sprzedaży zainwestuje w swoje pozostałe firmy, które prosperują dobrze. Chciałem dobrze zarobić i szybko sprzedać spółkę, dlatego od razu umieściłem ogłoszenie w internecie. Przedstawiłem tam szczegółowe warunki i tylko zdecydowane osoby miały się do mnie odzywać. Miałem nadzieję, że w ciągu kilku miesięcy uda mi się sprzedać spółkę z kredytem, ale miło się zaskoczyłem, bo zainteresowana osoba odezwała się do mnie już po tygodniu. Był to przedsiębiorca z branży, któremu przedstawiłem wszystkie szczegółowe dane dotyczące spółki oraz wziętego na nią kredytu. Oferta zdecydowanie mu pasowała i uznał, że kupi ode mnie tę spółkę. Nie negocjowaliśmy długo, ponieważ przedstawione przeze mnie warunki odpowiadały temu człowiekowi. W obecności notariusza doszło do podpisania sprzedaży spółki i mogłem skupić się na sprawach bieżących.

Wszystkie pieniądze ze sprzedaży spółki zainwestowałem w firmę, którą otworzyłem w zeszłym miesiącu. Wymagała ona sporej uwagi z mojej strony. Zależało mi też, żeby szybko ją rozwinąć i dlatego zakupiłem najnowsze maszyny. To była zdecydowanie słuszna decyzja.

Przewiń do góry