Remont kabiny prysznicowej

Łazienka jest jednym z tych pomieszczeń, które powinniśmy czyścić zdecydowanie najczęściej, a od czasu do czasu warto zrobić gruntowne porządki, które zaowocują pozbyciem się wszystkich bakterii. W takiej łazience z pewnością przyjemniej będzie się spędzało czas, a nie da się ukryć, że wiele osób ceni sobie długie, relaksujące kąpiele, a panie nie wyobrażają sobie innego miejsca do dbania o swoje włosy. Co zatem powinniśmy mieć na uwadze, jeśli chcemy zabrać się za gruntowne porządki w łazience?

Najlepsze rolki do skrzydeł prysznicowych

Rolki do kabiny prysznicowejNie da się ukryć, że jedną z ważniejszych rzeczy w łazience jest kabina prysznicowa. To właśnie ona wymaga zdecydowanie najwięcej czasu. Warto zacząć od rozmontowania jej na części, tzn. wyciągnąć skrzydła i wyczyścić je osobno odpowiednimi płynami do szyb. Te elementy, jako że mają ciągły kontakt z wodą, bardzo często mają mnóstwo smug, które warto usunąć. U spodu i przy górnej części skrzydeł, gdzie znajdują się elementy łączące je z kabiną, często powstaje kamień. Jego tez powinniśmy usunąć. Nieocenione okażą się tutaj odkamieniacze, dzięki którym szybko i bezproblemowo doprowadzimy całość do czystości. Kolejnym elementem będą rolki do kabiny prysznicowej. To dzięki nim skrzydła są ruchome. Nazywane również kółkami, rolki suną po specjalnej prowadnicy, dzięki czemu kabina zamyka się lub otwiera. Oczywiście z czasem te elementy mocno się eksploatują, zatem warto je cyklicznie wymieniać. Kółka odpowiadają też za gładkość prowadzenia skrzydeł po prowadnicy. Warto zatem kupić nowe.

Remont łazienki potrafi być żmudny, ale dzięki zastosowaniu dostępnych na rynku części wymiennych i dedykowanych substancji czyszczących, nie powinniśmy mieć z nim zbyt dużego problemu. Warto oczywiście poprosić kogoś o pomoc i zawsze mieć telefon do kogoś, kto mógłby ewentualnie pójść do sklepu po brakujące materiały, żeby samemu nie przerywać pracy.

Przewiń do góry