Profesjonalne szkolenie operatora uavo

Drona mógł pilotować praktycznie każdy, i nie było wymagane żadne pozwolenie, by takowego posiadać do użytku rekreacyjnego. Jednak by móc wykorzystywać drona do celów zarobkowych, niezbędne było stosowne szkolenie i certyfikat komercyjnego pilota maszyn bezzałogowych.

Szkolenie profesjonalnego operatora drona

szkolenia uavo warszawaDrony które były używane do filmowania przebiegu imprez z dużych wysokości były głównie modelami obserwacyjnymi i wymagały zdecydowanie więcej wprawy niż standardowe drony wyczynowe. Takie zajęcie potrzebowało również o wiele większego poziomu ostrożności i zachowania zasad bezpieczeństwa. Z tego powodu, organizatorzy imprez wymagali certyfikatów profesjonalnego operatora, by w ogóle zezwolić na takowe filmowanie. Bardzo wiele profesjonalnych firm, zakładanych przez doświadczonych operatorów dronów prowadziło szkolenia uavo Warszawa. Takie szkolenia nie tylko pozwalały operatorom na uzyskanie certyfikatu, wymaganego do jakiegokolwiek zarobkowego wykorzystywania drona, ale również na doskonalenie umiejętności. Szkolenia bowiem były przeprowadzane na najróżniejszych rodzajach dronów, zarówno obserwacyjnych jak i wyczynowych, i obejmowały sztukę pilotowania nauczaną od podstaw, techniki pilotażu podczas złej pogody oraz wiele innych zagadnień, przydających się operatorom w praktyce.

W programie była również i teoria, głównie zasady prawne dotyczące użytkowania bezzałogowego pojazdu zdalnie sterowanego na terenie imprezy masowej, jak również wszelkie zagadnienia poruszające zasady lotu na terenie prywatnym. Operatorzy po takim przeszkoleniu byli więc nie tylko bardziej obeznani ze sprzętem który wykorzystywali, ale również posiadali dużą wiedzę na temat samego użytkowania drona i zasad, jakich musieli przestrzegać podczas pracy.

Przewiń do góry