Poligrafia, drukarnia cyfrowa – druk ulotek

druk ulotek

Historia druku bezpośrednio łączy się z komunikowaniem się pomiędzy ludźmi i chęcią zachowania tego, co ulotne. W przeciwieństwie do słowa pisanego, słowo wypowiadane jest niestabilne, dlatego już w starożytności Babilończycy postanowili zamieszczać swe myśli na glinianych tablicach, co stanowiło początek dalszych dziejów druku. Za konkretne dzieje druku, a konkretniej jego rozwinięcie się, zakłada się maszynę wynalezioną przez Gutenberga, który w XV wieku wydrukował kilkaset egzemplarzy Biblii.

Od tego momentu w historii druku nadszedł nowy czas, który spowodował udoskonalenie techniki, a co za tym idzie wszelakich maszyn do druku. Na początku XIX wieku nastąpiła automatyzacja i mechanizacja wszelakiego rodzaju sprzętu drukarnianych, co znacząco usprawniło przebieg używania ich. W przeciągu kilku lat zaczęły powstawać coraz to nowsze ulepszenia, zaś w 1904 roku powstała pierwsza drukarnia offsetowa, a w latach osiemdziesiątych XX wieku rozpoczęto używać urządzenia komputerowe do druku. W najnowszych czasach drukarnie opierają się na najnowszym sprzęcie komputerowym, co znacznie przyspiesza wydruk konkretnego dokumentu. Bez większych kłopotów możemy stworzyć dokument czy obraz graficzny na dowolnym komputerze albo urządzeniu przenośnym, które później dostarczyć możemy do firmy specjalizującej się w robieniu druków. Drukarnia cyfrowa daje gwarancję wysokiej jakości wydrukowanego tekstu, dzięki czemu obraz jest bardziej czytelny i profesjonalny, a co najważniejsze, zrealizowany w szybki oraz nieskomplikowany sposób.

Sławą cieszy się także drukarnia online, to znaczy drukarnia internetowa, w której zlecenie składa się za pomocą strony www, bez obowiązku opuszczania domu. Na rynku istnieje dużo firm tego typu, które zazwyczaj w swej ofercie mają druk ulotek, kalendarzy, notesów i tanie ulotki, które są najlepszej jakości. Najważniejsze jednak, aby wybrać drukarnię doświadczoną, z której realizacji z pewnością będziemy zadowoleni.

Dodaj komentarz