Na czym polega druk wielkoformatowy?

druk wielkoformatowySzanowni Państwo. Dzisiaj będziemy kontynuować naszą lekcję związaną z drukiem, drukowaniem i drukarniami. Tydzień temu szczegółowo omawialiśmy różnice między drukiem cyfrowym, a offsetowym. Dzisiaj zajmiemy się drukiem wielkoformatowym. Zapraszam zatem do przeczytania naszej krótkiej informacji o tym typie druku.

Druk wielkoformatowy jest inaczej nazywany solwentowym lub lateksowym drukiem cyfrowym. Druk solwentowy jest wyjątkowo trwały i odporny na zmieniające się warunki atmosferyczne i inne różne niekorzystne czynniki zewnętrzne. Wytrzymałość druku sylwetowego wynosi nawet kilka lat. Natomiast druk lateksowy umożliwia drukowanie na tanich i wyspecjalizowanych mediach przy udziale lateksu (także na drugiej stronie) oraz wody do natychmiastowej aplikacji. Druk wielkoformatowy w technologii lateksowej posiada wysoką odporność na warunki zewnętrzne i promienie UV. W tworzeniu druku wielkoformatowego stosowana jest nowoczesna technologia produkcji form drukowanych na materiale banerowym, folii i papierze. Technika druku wielkoformatowego stosowana jest przede wszystkim do odpowiedniego zagospodarowania powierzchni billboardów, do produkcji banerów reklamowych, tablic, szyldów, plakatów, materiałów reklamowych do kasetonów, stojaków, potykaczy, oraz roll-up’ów.

Drodzy Państwo dzisiaj to już wszystkie informacje związane z rożnymi formami drukowania. Na następną krótką lekcję o kolejnych rodzajach druku zapraszamy w przyszłym tygodniu.

Dodaj komentarz