Nowe kosze mają pomóc zapewnić porządek

Współczesny świat  przybrał dwa oblicza. Z jednej strony zaśmiecamy ziemię na potęge, z drugie strony robimy wszystko, aby promować ochronę środowiska. Kampania na rzecz ochrony ziemi prowadzona jest już w przedszkolach i szkołach. Ostatnio spotkała się z ciekawym pomysłem uczniów pewnej szkoły podstawowej.

Kolorowe kosze staną niedługo na ulicach  miast

kosze metaloweUczniowie jednej ze szkół podstawowych postanowili, w ramach kampanii na rzecz ochrony środowiska wymyślić coś, co pomoże zachować czystość wokół nas. I tak powstał pomysł na kosze metalowe, ozdobione własnoręcznie przez dzieci, które mają stanąć na ulicach miast i zachęcać do nie wyrzucania śmieci byle gdzie. Samorząd uczniowski znalazł już producenta koszy, który zgodził się zasponosorować kilkaset sztuk dla naszego miasta. Każdy z chętnych uczniów ma zabrać taki kosz do domu i przyozdobić go na swój sposób. Po miesiącu kosze zostaną zebrane i rozmieszczone w mieście przez profesjonalną firmę. W budynku szkoły również mają znaleźć się metalowe kosze, a każdy z nich ma być przeznaczony na innego rodzaju odpadki. W ten sposób uczniowe postanowili nauczyć siebie, kolegów i nauczycieli segregacji śmieci. Projekt jest w trakcie realizacji. Ma być ukończony we wrześniu, na początku nowego roku szkolnego. Wówczas też na ulicach miasta staną kolorowe kosze na śmieci. Jeżeli pomysł przyjmie się w innych szkołach, to nasze miasto może ożyć kolorami kampanii na rzecz środowiska. 

Dbałość o środowisko przybiera różne formy. Do ochrony przed zaśmieceniem ziemi przyłączają się najmłodsi. Ich kreatywność może spowodować, że nasze miasto nie tylko będzie czystsze, ale zyska też dodatkową atrakcję w formie kolorowych koszy na śmieci z dziełami malarskimi najmłodszych ekologów w naszym kraju.