Minimalistyczna listwa przypodłogowa do salonu

Minimalistyczne wnętrza mieszkalne i biurowe wcale nie są pozbawione dodatków. eleganckie wykończenia to zarówno sposób opracowania ścian, dobór kolorów, tapet i innych elementów. Listwy mocowane do podłóg i sufitów zapewniają elegancki wygląd wszystkim wnętrzom. Przy styku podłogi i ściany najczęściej stosuje się proste lub profilowane listwy.

Dekoracja na styku ściany i podłogi

listwa przypodłogowaElementy dekoracyjne potrzebne są w każdym mieszkaniu, domu oraz biurze. Do dyskretnych detali architektonicznych należą listwy umieszczane na styku podłogi i ściany. analogicznie mocowane są listwy w górnych, topowych partiach, czyli przyścienne lub sufitowe. Każda listwa przypodłogowa pełni podwójną rolę. Z jednej strony funkcjonuje jako dekoracja ściany i podłogi, zaś z drugiej osłania najniższe partie ściany przed zabrudzeniem. W pomieszczeniach użytkowych, np. w korytarzach, biurach, sklepach, tego typu listwy odpowiadają za estetykę. W czasie mycia podług zabezpieczają ścianę przed wilgocią i zamakaniem. Listwy wykonywane są z różnych materiałów. Mogą to być płyty mdf, drewniane profile, sztukaterie lub cokoliki z płytek ceramicznych. Najpopularniejsze są listwy podłogowe mdf. Minimalistyczna, klasyczna biel to dominujący kolor. Dzięki takiej klasycznej barwie listwy nie wymagają malowania. Wystarczy przymocować je do ściany. Prosty montaż sprawia, że nawet amator majsterkowania poradzi sobie z takimi dekoracjami.

Listwy mocowane przy podłodze pełnią funkcję dekoracyjną i praktyczną. W minimalistycznych, eleganckich wnętrzach stanowią ważny element wystroju, obok innego typu wykończenia. Analogiczną funkcje pełnią listwy sufitowe, w górnej, szczytowej części ściany. Klasyczna, biała barwa sprawia, ze listwy nie trzeba po raz kolejny malować farba.

Przewiń do góry