Karmy dla kotów

Koty to bardzo nietypowe zwierzęta, które lubią chodzić własnymi ścieżkami. Nie można go zmusić do robienia czegoś, na co nie ma ochoty. Dlatego w kwestii żywienia, trzeba wybierać karmy, które będą smakować małemu mruczusiowi.

Skład karm dla kotów

karma dla kota animondaJeżeli mamy w domu małego, miauczącego puszka, to musimy odpowiednio o niego dbać, aby długo cieszył się dobrym zdrowiem. To co kot je, ma bezpośredni wpływ na jego wygląd, kości, układ pokarmowy, czy wzrok. Karma dla kota Animonda, to wysokiej jakości kawałki mięsne z dodatkami warzywnymi. Musi ona być dopasowana do rasy, wieku i trybu życia kota. Dostępne są karmy dla juniorów, dorosłych kotów i seniorów. Dorosłe koty mogą być kastrowane, lub też nie, dlatego ten rodzaj karmy dzieli się na dwa oddzielnie gatunki. Kot aktywny w ciągu dnia, potrzebuje zjeść nieco więcej kalorii niż typowy kanapowiec, dlatego ilość spożywanej karmy musi być indywidualnie dopasowana. Podstawowym składnikiem karm Animonda są ryż, lub kasza, które stanowią główne źródło węglowodanów. Dla kotów z alergiami i problemami z układem trawiennym, zostały one zastąpione słodkimi ziemniakami, które świetnie się wchłaniają. Ponadto karma zawiera dużo białka, włókien roślinnych,  warzyw w zmiennych proporcjach, czy mięsa wysokiej jakości. Animonda oferuje kotom suchą karmę w kilku różnych smakach, albo mokre kawałki mięsne w sosie, lub w galaretce zamknięte w puszcze. Co do dawkowania i wielkości porcji, producent zaleca przestrzeganie ogólnej normy żywieniowej.

Karmy dla kotów możemy kupić w sklepach zoologicznym na wagę, albo pakowane w praktycznych paczkach. Poza karmą, kot musi mieć stały dostęp do bieżącej wody, szczególnie jeżeli spożywa suchą karmę. Najpopularniejsze smaki to kurczak, wołowina i ryba.