Jednemu za jasno, a drugiemu za ciemno…

Mój partner jest wspaniałym człowiekiem i chciałabym być z nim do końca życia, ale nieraz codzienne wspólne życie daje nam w kość. Jestem jedynaczką, więc wiem, że duża część winy leży po mojej stronie; jestem przyzwyczajona do tego, że jest po mojemu. Z nim muszę dążyć do kompromisu.

Dzięki ściemniaczowi ledowemu można uzyskać kompromis

ściemniacz led 12vGdy przeprowadzaliśmy się do nowego mieszkania, pojawił się problem oświetlenia. On lubi, gdy jest bardzo jasno, ja lubię słabsze światło. Szukając rozwiązania, przeczytałam o ściemniaczu do ledów. Wyjście byłoby idealne, bo gdy Marek chciałaby poczytać mógłby siedzieć sobie przy mocnym białym świetle, a gdy ja chciałabym oglądać wieczorem film moglibyśmy natężenie światła zmniejszyć i je przyciemnić. Poszperałam dalej w artykułach szukając odpowiedzi na pytanie, czy takie ściemniacze ledowe można dokupić pojedynczo, oddzielnie, gdy ma się już zainstalowane ledy, ale po chwili zrezygnowałam, bo w sumie nawet gdybym odpowiedź znalazła to i tak nie wiedziałabym co dalej. U Marka na laptopie zauważyłam podobne wyszukiwanie, tylko on już poszedł dalej: ściemniacz led 12v. Okazało się, że ściemniacz kosztuje naprawdę niewiele, więc i ryzyko zamówienia nie było duże. Instrukcja montażu była tak rozpisana, że sama mogłabym ten ściemniacz zamontować. Kilka dni później światło ledowe w moim domu było już regulowane. Po jakimś czasie zauważyłam, że Marek również przyciemnia światło w wielu sytuacjach. I jemu czasem przeszkadzało zbyt jasne, zimne ledowe światło. Miał tak samo jak ja – lubił się ze mną spierać.

Po tej sytuacji mieliśmy dowód, że każdy problem da się rozwiązać, gdy tylko obie strony wykazują dobre chęci. I Marek, i ja takie wykazujemy, na szczęście, choć uczymy się siebie. Ja przy okazji dowiedziałam się, ile to jest 12V, a Marek, że niektóre filmy lepiej ogląda się przy zgaszonym świetle lub przynajmniej zaciemnionym pokoju.

Przewiń do góry