Jakie szelki wybrać dla psa?

Jeżeli spacer z psem to obowiązkowo szelki, które zapewnią wygodę oraz komfort naszemu pupilowi. Aby jednak spełniały swoje funkcje, należy odpowiednio dopasować krój oraz rozmiar szelek do rasy psa. Na szczęście wybór dostępnych na rynku modeli, które różnią się od siebie materiałem, czy kolorem jest naprawdę bardzo bogaty. Jak wybrać odpowiednie?

Rodzaje szelek dla czworonoga

szelki dla psaNajważniejsze, aby podczas zakupu szelek dopasować wybrany model do każdego psa indywidualnie. Tylko w ten sposób zapewnią pełny komfort i wygodę psu podczas spacerów. Obroża wśród wielu psów może powodować dyskomfort, dlatego właściciele coraz chętniej decydują się na zakup szelek. Świetnie sprawdzą się podczas jazdy na rowerze czy wspólnego biegania. Obecnie producenci na rynku oferują wiele rodzajów szelek, dopasowanych do poziomu aktywności psiaka. Możemy zdecydować się na szelki sportowe, które szczególnie przeznaczone są dla psów bardzo aktywnych fizycznie lub rozpoczynających sportową przygodę. Kolejny rodzaj to szelki spacerowe, które cieszą się największą popularnością, ponieważ są idealne podczas codziennego użytkowania. A dokładnie podczas krótkich spacerów lub wycieczek z psem. Kolejne to szelki dla psa specjalistyczne, z których wyróżniamy przykładowo przeznaczone dla psów przewodników lub tropiących, lub typu samochodowego, które zabezpieczają zwierzaka przed przemieszczaniem się w samochodzie, poprzez przymocowanie szelek do pasa samochodowego.

Najważniejsze, aby pamiętać, żeby pies czuł się w szelkach w pełni swobodnie podczas wspólnych spacerów czy zabawy. By dopasować je tak, by w żadnym wypadku nie krępowały jego ruchów oraz nie powodowały otarć i podrażnień. Ułatwieniem są modele z dodatkową regulacją, dzięki której możemy dostosować długość i szerokość szelek do wielkości naszego pupila. Ważne również by podczas wyboru zwróć uwagę na jakość materiału oraz wykonanie szelek.

Przewiń do góry