Jakie są zalety materaca kokosowego?

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów materacy, dlatego większość z nas ma problem z wyborem odpowiedniego. Możemy oczywiście czytać różnego rodzaju strony internetowe, jednak każdemu z nas będzie odpowiadała inna twardość. Właśnie dlatego powinien być on dobrany do indywidualnych potrzeb.

Zalety materaca kokosowego

Kokosmaterac kokosowy sklep to naturalny surowiec, który powstaje z włókien pochodzących ze skorupy orzecha kokosowego. Włókna te są bardzo mocno prasowane oraz lateksowane, aby się nie rozchodziły. Kokos występuje w materacu w postaci maty w grubości około jednego centymetra. Jest to doskonały surowiec uzupełniający strukturę materacy oraz posiadający wiele zalet. Jest on naturalny oraz antyalergiczny. Sole mineralne zawarte we włóknach ograniczają rozwój roztoczy i bakterii. Jest dobrze tolerowany przez alergików oraz zapobiega odleżynom, poprawia również cyrkulację powietrza wewnątrz materaca i wchłania wilgoć, dzięki czemu nie odczuwamy efektów pocenia się bo odprowadza ją na zewnątrz. Należy jednak pamiętać o regularnym wietrzeniu materaca, które zapewnia odpowiednie odprowadzanie wilgoci. Materac kokosowy sklep polecany jest szczególnie osobom o wadze powyżej 80kg oraz zwolennikom spania na twardym podłożu. Jest to także materiał odporny na odkształcenia. Docenią go osoby poszukujące twardszych oraz trwałych materacy, które będą miały właściwości antyalergiczne oraz ortopedyczne. Kokos to także materiał polecany w materacach dziecięcych, szczególnie do 6 miesiąca życia.

Kokos spełnia w materacach wiele funkcji, występuje w różnych miejscach oraz z różnymi komponentami. Jest on dodawany zarówno do materacy piankowych jak i sprężynowych. W sklepach znajdziemy ogromny wybór tego rodzaju materaców z dodatkiem maty kokosowej.