Jaki karnisz wybrać?

 

Ilość karniszy dostępnych w sklepach może przyprawić o zawrót głowy. Jeśli nie do końca wiemy, na jaki się zdecydować, najlepszy może okazać się standardowy, minimalistyczny model, który doskonale wpasuje się np. w nowoczesne wnętrza. Wybór karnisza nie powinien być uzależniony jedynie od naszego gustu, ale właśnie również od stylu konkretnego pomieszczenia.

Podwójny karnisz – tak, czy nie?

dekoracyjny karnisz metalowy podwójnyWybierając karnisz możemy stanąć przed wieloma wyborami. Najczęściej zastanawiamy się czy wybrać pojedynczy model, czy jednak podwójny. Wszystko zależy jednak od tego, czy zamierzamy powiesić na nim samą firankę, czy firankę razem z zasłoną. Poza tym mamy do wyboru również karnisze sufitowe oraz modele ścienne. Jaki wybrać? Wszystko zależy od tego, jak ciężka jest tkanina, którą zamierzamy na nim powiesić. Jeśli zależy nam na powieszeniu ciężkich zasłon, zainwestujmy w karnisz ścienny. Takie karnisze są nieco grubsze, a więc z powodzeniem możemy je nieco bardziej obciążyć. Warto również zadać sobie pytanie, które rozwiązanie będzie dla nas wygodniejsze i atrakcyjne wizualnie. Bardzo ciekawie może wyglądać dekoracyjny karnisz metalowy podwójny. Możemy na nim powiesić obie tkaniny i mieć pewność, że będzie to wyglądało ciekawie. Na takim karniszu możemy stworzyć ciekawe dekoracje, a mnogość modeli sprawi, że każdy znajdzie propozycję, którą z łatwością dopasuje do konkretnego pokoju. Karnisz może mieć również rożne dekoracyjne elementy, które wpłyną na jego atrakcyjny i miły dla oka wygląd.

Ogromny wybór karniszy sprawi, że stojąc przed koniecznością jego zakupy, możemy poczuć się nieco zagubieni. Warto przed zakupem zastanowić się, jakie tkaniny chcemy na nim zawiesić – czy chodzi jedynie o firanki, czy również o zasłony. Karnisz powinien być dobrany przede wszystkim do naszych potrzeb i wystroju pokoju.