Jak przemieszczać się zdrowo

 Mnóstwo ludzi dotykają dziś choroby cywilizacyjne. Są one spowodowane stresem, złym trybem życia, brakiem ruchu i sportu oraz złymi nawykami. Jeden z nich wiąże się z tym, że coraz częściej nawet do osiedlowego sklepu po bułki jeździmy samochodem, chociaż wcale nie jest to konieczne. Niszczymy w ten sposób środowisko, zaniedbujemy swoje zdrowie oraz uszczuplamy portfel.

Jak wybrać rower dla siebie

Romet Jolene 6.1Na szczęście coraz więcej ludzi zdaje sobie sprawę z tego problemu i postanawia coś z tym zrobić. Idealnym rozwiązaniem jest zmiana środka transportu na rower. Zasilany siłą naszych własnych mięśni nie zużywa paliwa, przez co jest przyjazny dla środowiska oraz dla naszych kieszeni. Ponad to jazda na rowerze wpływa korzystnie na nasze zdrowie. Zwiększa się nasza wydolność organizmu, a nasze mięśnie rozwijają się. Nie jest prawdą, że podczas jazdy na rowerze rozwijają się tylko mięśnie nóg, gdyż w trakcie podróży pracują niemalże wszystkie partie mięśni. Co jednak musimy zrobić, gdy dopiero zdaliśmy sobie sprawę z konieczności zmian w naszym życiu? Oczywiście pierwszym problemem przed jakim stajemy jest zakup odpowiedniego jednośladu. Aby to zrobić musimy zadać sobie pytanie do czego rower będzie nam potrzebny. Jeśli chcemy uprawiać jazdę w trudnym terenie, na przykład po lasach, kamieniach i bezdrożach, najlepszym wyjściem będzie rower górski, na przykład Romet Jolene 6.1, jeśli chcemy jedynie przemieszczać się z domu do pracy, wówczas możemy ograniczyć się do roweru miejskiego.

Określenie przeznaczenia naszego roweru pozwoli nam na dokonanie dobrego wyboru. Rowery różnią się od siebie znacznie i chociaż wszystkie wymagają pedałowania, to mogą dać swoim użytkownikom zupełnie inne doświadczenia. Dlatego wybór roweru powinien być mądrze przemyślany, abyśmy w przyszłości uniknęli niepotrzebnych wydatków oraz stresu.

Przewiń do góry