Gra w karty rodzinną rozrywką

 

Historia gier karcianych sięga dziesiątego wieku w Chinach. Do Europy dotarły dużo później, dopiero koło wieku czternastego. Szybko jednak zyskały uznanie społeczeństwa. Gra w karty utrzymała się do dziś, jako popularna forma rozrywki, chociaż współczesne gry różnią się od tych średniowiecznych.

Czy karty są dla wszystkich?

sklep z grami karcianymiW karty grają praktycznie wszyscy. Niektóre gry przekazywane są z pokolenia na pokolenie, inne dopiero powstają. Wszyscy znają te najbardziej popularne jak poker i wojna. To doskonała zabawa w rodzinnym gronie w długie zimowe wieczory i sposób na spędzenia czasu w towarzystwie znajomych. W karty grają też więźniowie dla zabicia czasu, czy żołnierze będący na misji, gdzie dostęp do rozrywki jest bardzo ograniczony. Są też gry indywidualne np. pasjans. Gry karciane weszły też do kasyn. Ludzie tracą majątki grając w oczko, czy zasiadając do pokera. Gry karciane to już nie tylko te popularne, powstają też nowe, które zawierają fabułę i wymagają uruchomienia wyobraźni grających. Sklep z grami karcianymi to raj dla prawdziwych miłośników. Można znaleźć tam karty zwyczajne, ale  też talie kolekcjonerskie, których ceny sięgają kilkuset złotych. W dobry sklepach z grami karcianymi są też rzadko spotykane gry często zupełnie nieznane w Polsce, a nawet w Europie. Warto odwiedzać takie miejsca, ponieważ nie tylko wielbiciele gier karcianych znajdą tam coś dla siebie. Dla wielu osób to będzie dobry początek przygody z kartami.

Gra w karty to świetna forma rozrywki, ponieważ łączy pokolenia. Wnuki uczą się gry od swoich dziadków. Dodatkowo gra w karty nie wymaga drogiego sprzętu. Zwykłe talie można znaleźć w każdym sklepie z zabawkami i zwykłym kiosku. Warto oderwać się od komputera, aby w taki sposób spędzić czas.