Fotografia

fotografia

Fotografia to jedno z najpopularniejszych hobby XXI wieku.Wzrost zarobków i stosunkowo niska cena sprzętów, także tych profesjonalnych, zachęca do zainteresowania się tą tematyką, a nawet potraktowania jej jako potencjalne źródło zarobków.

Jedną z najbardziej popularnych kategorii są zdjęcia produktowe. Stosunkowo łatwo na nich zarobić – wystarczy umiejętne operowanie światłem, stół lub namiot bezcieniowy i umiejętności techniczne. Cała reszta to zdobycie kontrahenta i umówienie się na odbiór towaru do sfotografowania i termin wykonania zadania. Inną opcją zarobku na zdjęciach, a przy tym nieco mniej wymagającą technicznie, jest portret i studyjne lub plenerowe sesje ludzi. Tutaj także najważniejsze jest operowanie światłem, ale dochodzi też potrzeba nawiązywania i utrzymywania kontaktu, umiejętność tworzenia przyjemnej atmosfery i sprawna komunikacja, która dotyczyć będzie przybierania póz, wskazówek dotyczących dobrej prezencji i korzystnego wychodzenia na ujęciach. Jeśli lubisz fotografować w samotności, weź pod uwagę stocki.

To banki zdjęć, które skupują idealne technicznie ujęcia o niemal każdej tematyce. Obecnie największe zapotrzebowanie jest na dziedziny biznesowe i socjologiczne. Wystarczy odpowiednio urządzone pomieszczenie, estetyczna aranżacja, dobre oświetlenie i zrobienie kilkunastu dobrych ujęć, które jednak znacząco się od siebie różnią i już można przesłać efekty do weryfikacji. W tej branży najbardziej liczy się pomysł i niebanalne podejście do tematu – oczywiste ujęcia nie są potrzebne, bo każda baza zdjęć jest nimi wypchana po brzegi.

Dodaj komentarz