Ekonomiczne kurtyny PCV

Obniżenie kosztów produkcji to priorytet każdego właściciela przedsiębiorstwa. A jeżeli przy okazji wypełnia się normy zapewniające odpowiednie miejsca pracy to można mówić o podwójnej korzyści. Na szczęście istnieją rozwiązania techniczne pozwalające uzyskać taki podwójny efekt korzyści. Mowa tu o tanich, praktycznych i wytrzymałych kurtynach z folii PCV.

Opłacalność inwestycji w kurtyny pcv

tania kurtyna pcvJeżeli powyżej wspomniano o dwóch korzyściach wynikających z zastosowania przegród foliowych to nie sposób nie wspomnieć, że jest to rozwiązanie bardzo ekonomiczne. Konstrukcja kurtyn przemysłowych opiera się na taniej i bardzo popularnej folii PCV oraz na elementach zawiesi wykonanych ze stali nierdzewnej. Biorąc pod uwagę wszystkie zalety folii i niskie koszty jej produkcji powstaje tania kurtyna PCV. Jeśli mowa o niskich kosztach inwestycji w kurtyny foliowe to trzeba przedstawiać jeszcze zyski wynikające z ich zakupu. Obecnie nie ma prostszego i tańszego sposobu separacji i izolacji dużych powierzchni produkcyjnych i magazynowych. Kurtyny foliowe tak doskonale się sprawdzają bo oprócz swoich właściwości są wykonywane dokładnie na wymiar pod konkretne miejsce. Tak rozmieszczone przegrody stanowią doskonałą barierę dla nawiewów zimnego powietrza i utraty drogiej energii cieplnej. To także izolacja akustyczna, a więc powodująca zmniejszenie poziomu hałasu na stanowiskach roboczych. Kurtynami z PCV otacza się całe kosztowne linie produkcyjne i urządzenia. Chroni się w ten sposób sam sprzęt przed szkodliwymi zanieczyszczeniami stałymi i oparami oraz przebieg procesu technologicznego. Pozostałe zastosowania są szczegółowo opisane na stronach producentów.

Rozpatrując więc aspekt ekonomiczny inwestycji w kurtyny przemysłowe to odpowiedź może być tylko jedna iż jest to rozwiązanie idealne. Rozwiązujemy problemy z dużymi kosztami ogrzewania hali, chronimy maszyny, wydzielamy sekcje działów i pojedyncze stanowiska robocze oraz zapewniamy bezpieczeństwo pracownikom.

Przewiń do góry