Czym zajmują się firmy DDD?

Nieraz w Internecie można znaleźć informacje o tym, że jakaś firma proponuje usługi DDD. Co to tak właściwie znaczy? Czy taka pomoc może przydać się i Tobie? Już spieszymy z wyjaśnieniami tego terminu. Z naszego tekstu dowiesz się, co to ma wspólnego ze szkodnikami i innymi niechcianymi żyjątkami w domu lub firmie.

DDD to trzy pomocne usługi

firma dddSkrót DDD oznacza tak naprawdę trzy usługi, które są świadczone przez firmy, które dbają o czystość w domach i firmach. DDD to deratyzacja, dezynfekcja i dezynsekcja, czyli pozbywanie się różnych szkodliwych istnień. Deratyzacja to usuwanie szkodników w postaci gryzoni, czyli najczęściej myszy i szczurów. Z kolei dezynsekcja to tępienie owadów, larw i tym podobnych. Takimi owadami mogą być komary, muchy, karaluchy, różne robaki żyjące w magazynach, mole, szerszenie czy osy. Natomiast dezynfekcja polega na oczyszczaniu powierzchni z drobnoustrojów i tak zwanych form przetrwalnikowych. Warto wiedzieć, że firma ddd pozbywa się tych wszystkich szkodników za pomocą różnych metod, zależnie od oczekiwań klienta oraz od konkretnej sytuacji. Niekiedy wystarczy zastawić pułapki na szczury i wyłożyć trutkę. Innym razem konieczne są bardziej złożone metody, aby pozbyć się na przykład całego robactwa z magazynu. Stosuje się na przykład najpierw gruntowne sprzątanie, a następnie formy fizyczne, które mogą polegać na przykład na potraktowaniu szkodników bardzo gorącym powietrzem przez co po prostu się ugotują.

Walka z robactwem czy gryzoniami na pewno nie należy do przyjemnych, ale firmy, które zajmują się świadczeniem usług DDD są bardzo potrzebne. Dzięki nim ludzie mogą czuć się bezpiecznie i nie być narażeni na przykład na choroby przenoszone przez te istnienia. Firmy skutecznie pozbywają się szkodników raz na zawsze.