Czy w Poznaniu jest wybór usług dźwigowych?

Ostatnio zastanawiałam się na tym, ile z mojego życia to dzieło przypadku, a ile zamierzone, celowe działania. Któregoś razu, spotkałam w sklepie panią, z którą zaczęłam rozmawiać i trochę się poznałyśmy. Opowiedziałam jej, że moim marzeniem jest fortepian, jeden z najlepszych i bardzo drogi.

Co obejmuje usługa dźwigiem?

usługi dźwigiem poznańWtedy usłyszałam, że ta pani ma fortepian, który chce sprzedać. Obejrzałam go, był używany, więc kwota była niemała, ale już dla mnie osiągalna. Kupiłam go i zaczęłyśmy myśleć o transporcie. Tutaj mógłby przydać się dźwig. A właściwie to chyba nawet byłby konieczny, bo jak inaczej przetransportować fortepian? Olbrzymi ciężar to jedno, a drugie to moja futryna. Trzecie to piętro, na którym chciałam, by stał fortepian. Tylko dźwig mógł podnieść fortepian i ustawić go na tarasie. Dalej musieliby działać już ludzie. Ale skąd wziąć dźwig? Jak ludzie kupują i transportują ciężkie rzeczy? Jedyne znane mi miejsce poszukiwań to Internet. Wyszukałam usługi dźwigiem poznań i spojrzałam, że wybór jest spory. Podejrzewałam, że osobą kwestią jest operator dźwigu. Też takiej osoby potrzebowałam. Nie byłam pewna, czy szukam dobrze i w pewnym momencie zrezygnowałam oglądając żurawie budowlane. Przecież nie potrzebuję takiego kolosa! Pozwoliłam sobie na niewiedzę i wykonałam pierwszy telefon. Powiedziałam, do czego potrzebuję dźwigu. Z drugiej strony padło pytanie, czy potrzebny mi będzie również operator.

Wiedziałam, że dobrze trafiłam. Nikt mnie nie odesłał z kwitkiem, wręcz podczas rozmowy telefonicznej usłyszałam, że takie rzeczy jak najbardziej obejmują usługi dźwigowe. Nie są częste, ale zdarzają się w Poznaniu. Miałam podać tylko adresy, usłyszałam orientacyjną cenę usługi i zostało tylko potwierdzenie. Czułam się usatysfakcjonowana!