Co można stworzyć z poliwęglanu kanalikowego

Jednym z najbardziej popularnych tworzyw sztucznych ostatnich lat jest poliwęglan. Przybrał on niedawno nową formę, która już zyskała szerokie zastosowanie. Materiał ten sam w sobie jest niezwykle wytrzymały i przezroczysty jak szkło. Często stosuje się go zamiennie za szkło. Teraz jego włąściwości zostały wzmocnione, co stworzyło nowe możliwości w przemyśle. 

Nowy na rynku poliwęglan i jego zastosowanie

poliwęglan kanalikowyPoliwęglan przybrał ostatnio bardzo ciekawą formę. Stworzono z niego tak zwany poliwęglan kanalikowy, inaczej zwany komorowym. Jest to lekkie tworzywo, przypominające kwadratowe rurki, które posiada doskonałe właściwości mechaniczne i dobrą przezroczystość. Dzięki swojej odporności na uderzenia i doskonałej termoizolacji z powodzeniem zastępuje szkło w architekturze czy na przykład w środkach transportu. Najczęściej z poliwęglanu tworzy się szklarnie, przeszklone dachy, czy na przykład wiaty przystankowe. Dodatkowym atutem jest to, że można ten materiał zabarwiać i ten fakt mocno przypadł do gustu wszelkiego rodzaju projektantom. Na rynku najcześciej dostępne są płyty brązowe, bezbarwne lub mleczne. Producenci dają  jednak możliwość zabarwienia tworzywa na dowolny, wybrany przez nas kolor, w zależności od potrzeb. Można dzięki temu realizować ciekawe projekty różnobarwnych obiektów lub przedmiotów. Lekki poliwęglan kanalikowy dopiero odkrywany jest przez różne branże. Nie znamy więc jeszcze wszystkich jego zastosowań. 

Poliwęglan kanalikowy znalazł bardzo szerokie zastosowanie w przemyśle oraz w budownictwie. Jako materiał o przezroczystości szkła, ale o wiele lepszych właściwościach, stał się dla niego alternatywą. Można też dzięki niemu tworzyć duże, ale lekkie konstrukcje, odporne na działanie czynników zewnętrznych.