Badanie flory bakteryjnej

Świadomość społeczeństwa na temat zdrowia jest coraz większa. Ogromna grupa osób jest świadoma tego, jak wielkie znaczenie mają prawidłowe wyniki badań laboratoryjnych dla naszego zdrowia, a także przed iloma chorobami są one w stanie nas uchronić. Warto jednak wiedzieć, że poza standardowymi badaniami zalecanymi przez lekarzy, warto również wykonywać dodatkowe badania.

Jak zbadać florę bakteryjną naszych jelit?

mikrobiom jelitowy badanieJednym z takich nadprogramowych badań jest badanie flory bakteryjnej naszych jelit. Myślę, że nie ma wśród nas osób, które nie wiedzą, jak duże znaczenie ma dla naszego zdrowia prawidłowy mikrobiom jelit. Bakterie w naszych jelitach odgrywają ogromną rolę w codziennym funkcjonowaniu naszego organizmu. Przede wszystkim to one odpowiadają za trawienie pokarmów, a także za prawidłowe funkcjonowanie przewodu pokarmowego. Mają również znaczenie przy syntezie witaminy K, a także części witamin z grupy B. Biorą również udział w przekształceniu tłuszczy, cukrów oraz aminokwasów. Istotne jest więc, aby mikroflora naszych jelit była prawidłowa. Jeśli chodzi o mikrobiom jelitowy badanie go możemy wykonać w coraz większej liczbie laboratoriów w całym kraju. Znalezienie najbliższej placówki nie powinno sprawić nam problemu. Wystarczy bowiem wpisać w wyszukiwarkę odpowiednie hasło, a następnie wejść na stronę laboratorium, które wyświetli nam się w wynikach wyszukiwania. Samo badanie jest całkowicie bezbolesne, ponieważ przeprowadza się je z próbki kału.

Taką próbę wystarczy zabrać ze sobą w odpowiednim, jałowym pojemniku do najbliższego laboratorium i przekazać je do badania. Wyników możemy spodziewać się w ciągu kilku dni, maksymalnie do tygodnia. Zostaną one nam przesłane na maila, a także będziemy mogli je odebrać osobiście lub też przez internet za pomocą specjalnego kodu.

Przewiń do góry